Danielowy Klub Malucha

Zapraszamy do Danielowego Klubu Malucha

Danielowy Klubik Malucha to zajęcia dla maluszków z rodzicami w wieku 1-2,5 latka. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie naszego przedszkola dwa razy w tygodniu – w poniedziałki (10-11) i środy (9-10).
Będą to logozabawy oraz sensoplastyka.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczone Ciocie z naszego Przedszkola. W trakcie zabaw dzieci rozwijają się społecznie, artystycznie, wielozmysłowo, nasze zajęcia są także inspiracją do twórczego spędzania czasu z dzieckiem. To także moment na budowanie relacji z osobami z najbliższego sąsiedztwa.

Zakup bilet na zajęcia: https://ekobilet.pl/fundacja-edukacja-z-wartosciami

Logozabawy

to zajęcia skierowane przede wszystkim domaluszków. Łączą w sobie elementy umuzykalniające, rytmiczne, plastyczne, ruchowe i językowe – wszystkie nakierowane na wspieranie prawidłowego rozwoju mowy i języka u małych dzieci. Zabawy są organizowane w grupie, przy czynnym udziale rodziców, tak by dzieci w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze mogły nie tylko rozwijać swoje umiejętności językowe, ale i społeczne – kontaktując się z równieśnikami.

W czasie zajęć, prowadzonych przez wykwalifikowanego logopedę, dzieci ćwiczą percepcję słuchową i wzrokową, sprawność aparatu artykulacyjnego (język, wargi, policzki) i oddechowego, uczą się koordynacji słuchowo-wzrokowo-ruchowej, poszerzają zakres słownika biernego (rozumienie) i czynnego (mowa), ćwiczą motorykę małą (sprawność dłoni i palców) oraz dużą (sprawność całego ciała). A wszystko to niepostrzeżenie, w czasie świetnej zabawy!

Jeśli więc chcesz w przyjaznej atmosferze spędzić ze swoim maluchem czas i jednocześnie zadbać o jego rozwój mowy – zapraszamy do uczestnictwa w Logozabawach w ramach spotkań w Klubie Malucha!

Sensoplastyka

Sensoplastyka® to zajęcia stymulujące wszystkie zmysły dziecka, które przez zabawę uczy się decyzyjności i umiejętności intra oraz interpersonalnych.

Zajęcia bazują na naturalnych, 100% bezpiecznych produktach spożywczych- mące, makaronie, kaszach, mleku roślinnym itp, dlatego są one odpowiednie nawet dla najmłodszych dzieci. Podczas zajęć wykorzystywane są metody twórczego wspierania rozwoju- dziecko traktowane jest jako podmiot, który poznaje świat w sposób aktywny.

Sensoplastyka® to kolorowa przestrzeń udostępniona dziecku- co z nią zrobi, zależy tylko od niego 🙂