Danielowy Klubik Malucha

Zapraszamy do Danielowego Klubiku Malucha

Danielowy Klubik Malucha to zajęcia dla maluszków z rodzicami w wieku 1,5-2 latka. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie naszego przedszkola trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10-11:30.
Będą to zajęcia umuzykalniające, tańce oraz sensoplastyka.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczone Ciocie z naszego Przedszkola. W trakcie zabaw dzieci rozwijają się społecznie, artystycznie, wielozmysłowo, nasze zajęcia są także inspiracją do twórczego spędzania czasu z dzieckiem. To także moment na budowanie relacji z osobami z najbliższego sąsiedztwa.

Zakup bilet na zajęcia: https://ekobilet.pl/fundacja-edukacja-z-wartosciami

Muzyka z maluchem:

to spotkanie maluchów z ich rodzicami z muzyką, uwrażliwienie na piękno muzyki,  zaproszenie do zabawy w tworzenie muzyki, pokazanie że muzyka jest różnorodna i może różnie wpływać na nasze nastroje i emocje, że poprzez muzykę możemy opowiadać różne opowieści…

Wierzymy, że muzyka cudownie stymuluje rozwój małego człowieka i wspiera go w budowaniu relacji z otaczającym światem.

Prowadzący: Gabriela Fluksik-Jachnis – wojowniczka, żona, prawa ręka  managera marketingu, studentka muzykoterapii i mama na pełny etat albo nawet dwa etaty

Gdybyście chcieli wyobrazić ją sobie jako postać filmową zdecydowanie polecam dziewczynę Bonda, ewentualnie mogłaby stać się drugą Adele w Skyfall. Ciągle zabiegana, w macierzyńskim pędzie, a mimo wszystko stara się zagiąć czasoprzestrzeń i każdą wolną chwilę spędzić w lesie, w którym czas staje w miejscu. Najczęściej można ją tam spotkać w towarzystwie dwóch młodych dżentelmenów – Jasia i Józia. Nic więc dziwnego, że ze wszystkich możliwych supermocy świata, wybrała umiejętność bilokacji Poza książkami o świadomym rodzicielstwie, słabością do skrzypiec i Pana Bulwy z Toy Story, jej sercu bliska jest Hiszpania. Zdecydowanie mogłaby się tam urodzić albo przynajmniej przenieść raz na jakiś czas. Gdyby była instrumentem muzycznym, jak sama twierdzi, niewątpliwie byłaby fortepianem, bo w zależności od formy – czarne wyszczupla, a białe pogrubia Jedno jest pewne, nie wyobraża sobie życia bez muzyki, a szczególnie tej na żywo. Uwielbia koncerty, dobrą harmonię i głos Natalii Przybysz.

Sensoplastyka

Sensoplastyka® to zajęcia stymulujące wszystkie zmysły dziecka, które przez zabawę uczy się decyzyjności i umiejętności intra oraz interpersonalnych.

Zajęcia bazują na naturalnych, 100% bezpiecznych produktach spożywczych- mące, makaronie, kaszach, mleku roślinnym itp, dlatego są one odpowiednie nawet dla najmłodszych dzieci. Podczas zajęć wykorzystywane są metody twórczego wspierania rozwoju- dziecko traktowane jest jako podmiot, który poznaje świat w sposób aktywny.

Sensoplastyka® to kolorowa przestrzeń udostępniona dziecku- co z nią zrobi, zależy tylko od niego 🙂

Prowadząca: Anna Chmielewska- opiekunka żłobkowa z 5letnim stażem, trener TUS, terapeuta ręki, trener Sensoplastyki®, aktualnie nauczyciel wspomagający oraz przedszkolny i szkolny terapeuta pedagogiczny. Wie, że dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje czasu swobodnego, gdzie może poznawać świat na własnych zasadach (zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa ;)). Daje dzieciom przestrzeń do kreatywności oraz decyzyjności i z ciągłym zainteresowaniem obserwuje ich twórcze działanie oraz rozwiązywanie problemów.

Taniec z maluchem:

Celem naszych zajęć jest stworzenie optymalnych warunków adaptacyjnych dla najmłodszych, a także pogłębienie relacji między rodzicem a dzieckiem. Wierzymy, że poprzez ruch, zabawę i muzykę dzieci nabiorą większej śmiałości do odkrywania nowych możliwości. Nie tylko fizycznych, ale również umysłowych tj. kreatywność i wrażliwość. Na zajęciach będziemy śpiewać piosenki, tańczyć , słuchać muzyki oraz bawić się z kolorowymi przyborami takimi jak chusty, „jeżyki” , tunele i jeszcze więcej! Dla rodziców proponujemy trochę ruchu poprzez zabawę, garść nowych pomysłów na twórcze wykorzystanie czasu  w domu oraz chwilę zatrzymania się przy sobie… Podpowiemy co robić w codziennym życiu, żeby schylanie , kucanie, dźwiganie i przenoszenie różności nie przyprawiały o bóle w ciele 🙂 Pozwolimy rodzicom przypomnieć sobie jak to było być dzieckiem w atmosferze swobody, uśmiechu  i radości z bycia „tu i teraz”.

Marta Kaczmarzyk
Nazywam się Marta Kaczmarzyk, pochodzę z Częstochowy. Jestem magistrem pedagogiki (spec. pedagogika tańca oraz pedagogika terapeutyczna z rehabilitacją ruchową), a także certyfikowanym trenerem personalnym i instruktorem fitness. Prowadzę zajęcia taneczne, sportowe, twórcze od ponad 10 lat. Uwielbiam kontakt z dziećmi i kocham swoją pracę. W swoim doświadczeniu zawodowym zebrałam pracę z grupami przedszkolnymi, a także prowadzenie zajęć adaptacyjnych dla najmłodszych. Ponadto pracuję w szkołach tańca na terenie Warszawy ucząc takich technik tanecznych jak : modern jazz, taniec nowoczesny oraz balet. Pierwsze swoje taneczne kroki stawiałam w Społecznej Szkole Baletowym w Częstochowie już jako 8 latka. Zainteresowanie tańcem rosło, aż przerodziło się w prawdziwą pasje. Prywatnie lubię spędzać czas z bliskimi i przyjaciółmi, najlepiej przy dobrej kawie

Każde zajęcia to dawka dobrej zabawy z maluszkiem, inspiracji i… gwarantowanych endorfin dla Mam 😉

Opiekę podczas zajęć zapewnia także jedna z naszych Cioć z Przedszkola Daniel.