Obecnie pod patronatem Centrum Edukacji DANIEL funkcjonuje grupa dzieci edukacji domowej w wieku klas 0-3.
Proponujemy dla grupy regularnie dwa razy w tygodniu następujące zajęcia:

ZAJĘCIA OGÓLNE – poniedziałki w godzinach: 9.00-12.30

Są to 3,5 godzinne zajęcia ogólne prowadzone przez nauczycielkę pedagogiki M. Montessori.
Są to zajęcia z elementami wiedzy z podstawy programowej prowadzone w konwencji metody M. Montessori.
Przykładowymi tematami są: wulkany, gwiazdy, ciało człowieka, Warszawa itp.
Zajęcia zawierają następujące elementy:

• zajęcia plastyczne i techniczne,
  • wspólne gotowanie,
  • 30 minut swobodnej zabawy,
  • pisanie, czytanie,
  • eksperymenty,
  • praca z kartami pracy,
  • gry planszowe
  • inne gry / zabawy w zależności od omawianego tematu

INNE ZAJĘCIA w czwartki w godzinach od 9:00 do 12:30

9:00-9.45  język angielski
9.45-11:00  szachy
11:00-12.30 zabawy ruchowe z elementami integracji sensorycznej, plus gry i zabawy rozwijające kreatywne i logiczne myślenie (zajęcia odbywają się raz na dwa tygodnie).

Wszystkie zajęcia są darmowe dla dzieci zapisanych do naszej szkoły w ramach edukacji domowej.
Warsztaty te odbywają się w Sali Stowarzyszenia „Odpowiedzialni”, w Klubie 29 przy Domu Kultury Stokłosy na ul. Lachmana 5 (ok. 200 m. od stacji metra Stokłosy)