27 października 2016 r. w Sejmie RP nasza Fundacja zorganizowała wyjątkowe wydarzenie gromadzące ludzi sportu działających z pasją!

161027_konferencja_sejm_sport_z_wartosciami-354

161027_konferencja_sejm_sport_z_wartosciami-76

Relacja z dziennika Rzeczpospolita:
„Mimo wielu zmian i zagrożeń, sport pozostaje znakomitym sposobem kształtowania charakterów, budowania dyscypliny moralnej, nauki poświęcenia i współpracy. Podczas konferencji „Sport z Wartościami. Wartości do Sportu” takie świadectwo dali znani sportowcy, trenerzy i biznesmeni.
Debatę zorganizowała Fundacja Edukacja z Wartościami i Fundacja Aleja Gwiazd Siatkówki we współpracy z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem. W sejmowej Sali Kolumnowej premier Gowin mógł śmiało powiedzieć, że wita uczestników na swoim boisku, przypomnieć własne korzyści z uprawiania piłki nożnej, wskazać analogie sportu z polityką.
– Jestem dumny, że ukształtowało mnie to doświadczenie. Sport jest ważny. Kiedy zatrudniałem setki osób, podczas rozmów niemal zawsze pytałem o uprawianie sportu. Lekcje z boiska sprawdzają się idealnie. W sporcie komercyjnym przestrzeni dla zła jest dużo, więc należy stawiać pytania, co znaczy dobro, warto znaleźć świeże spojrzenie na to, co jest istotą powołania sportowców – mówił, zapraszając do dyskusji.
Prezes Jacek Weigl z Fundacji Edukacja z Wartościami zachęcał do szukania wartości sportu przede wszystkim ze względu na potrzeby edukacji dzieci. – Czwartkowa konferencja jest trzecią z cyklu poświęconego inspiracji do życia w wartościach. Zaczęliśmy od szkoły, potem był biznes, przyszedł czas na sport. Organizujemy również projekty specjalne, np. „Nie zmarnuj swojego życia”, który realizuje dwóch raperów. Kiedyś byli ofiarami uzależnień, dziś uczą jak znaleźć pasję w bez używek. „Siatkówka z wartościami” – to jeden z pomysłów wzmocnienia polskiego sportu – powiedział prezes Weigl.
Głównymi panelistami byli znani polscy sportowcy.”

Przeczytaj pełną relację w dzienniku Rzeczpospolita

Zobacz program konferencji:

program_fundacja_1

program_fundacja_2

Obejrzyj pełną TRANSMISJĘ SEJMOWĄ Z KONFERENCJI Sport z Wartościami. Wartości do Sportu

Więcej zdjęć znajduje się na stronie www.ezw.edu.pl/konferencje