Szanowni Państwo.

Dnia 20 października wybieramy się do Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Stary Rynek 20, na warsztat „Od deski do deski”. Poniżej zamieszczam opis ze strony muzeum. Wyruszamy ok. godz. 10, powrót planujemy ok. 12.30. Prosimy o to, żeby wszyscy uczniowie mieli przy sobie legitymacje szkolne oraz  2 bilety jednorazowe przesiadkowe (75 minut). Jako szkoła pokrywamy koszty związane z wejściem do muzeum.

Prosimy również o wyposażenie uczniów w dodatkowe kanapki i napoje oraz dostosowanie okryć wierzchnich do warunków pogodowych.

Wkrótce zamieścimy informacje o następnej wycieczce, która odbędzie się 2 listopada.

„Zajęcia warsztatowe „Od deski do deski”

Przeznaczone dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i z klas gimnazjalnych.

Uczestnicy poznają podstawy historii książki, różne rodzaje i formy książek, podstawowe pojęcia związane z ich budową i redakcją. Dowiadują się jakie znaczenie ma układ graficzny strony, jakie jest miejsce ilustracji i tekstu i czym jest książka artystyczna (unikatowa). Tworzą zespoły redakcyjne i przygotowują własne projekty wydawnicze. Prace zakończone są prezentacją gotowych projektów. Zajęcia modyfikujemy w zależności od wieku uczestników”.