Szanowni Rodzice,

Pragniemy wspólnie z dziećmi zadbać o nasz plac zabaw, który jednocześnie chcielibyśmy uczynić ogrodem doświadczeń.

Przestrzeń, na której znajduje się Danielowy plac zabaw jest na tyle duża, że spokojnie obok drewnianych zabawek, możemy zaaranżować część na posadzenie kwiatów lub też stworzenie skrzyń na uprawianie warzyw czy tez ziół. Bardzo chcemy, aby plac zabaw był nie tylko miejscem zabawy, ale też ogrodem doświadczeń botanicznych. Każda grupa przedszkolna i szkolna będzie miała swoja przestrzeń do aranżacji i dbania o posadzone rośliny.

10 kwietnia, przez cały dzień, zgodnie z przygotowanym na ten czas harmonogramem, będziemy zapraszać nauczycieli wraz z dziećmi do Ogrodu Zabaw aby go zacząć porządkować, np. pograbić liście, poprzycinać gałęzie, czy tez dla starszych uczniów – naprawić piaskownicę, posadzić nowe rośliny, zbudować skrzynie.

Dlatego prosimy Państwa o zaangażowanie się w ten projekt poprzez:

– użyczenie na ten dzień grabi, szpadli i wszystkich innych ogrodniczych narzędzi do porządkowania ogrodu

– przyniesienie sadzonek/kwiatów/nasion – może macie Państwo niepotrzebne rośliny na swoich działkach? ( np. aksamitki, nagietki, niezapominajki, stokrotki, maciejki, nawłocie, komosy)

– przygotowanie dzieci do pracy – rękawice – najlepiej materiałowe, ubrania w których dzieci mogą porządkować ogród.

– może posiadacie Państwo niepotrzebną korę, ziemię, inne dodatki do ogrodów?

Chcemy też, aby w Ogrodzie Zabaw pojawiło się więcej karmników wykonanych przez grupy dziecięce, tablica do rysowania kredą, a nawet pragniemy pomiędzy drzewami rozwiesić „namiot” osłaniający przed upalnym słońcem. Pragniemy też zbudować kompostownik.

Wierzymy, że edukacja, to nie tylko zdobywanie umiejętności intelektualnych, ale również w szerokim znaczeniu proces edukacyjny to obcowanie z otaczającym światem wraz z interakcją z tym otoczeniem. Dlatego zachęcamy do zaangażowania się w budowanie naszego Danielowego Ogrodu Zabaw 🙂 Jeśli ktoś z Państwa chciałby z nami działać w ogrodzie Zabaw, to oczywiście zachęcamy do kontaktu 🙂

Prosimy o przyniesienie wszystkich rzeczy, narzędzi i roślin w poniedziałek 10 kwietnia do godz. 9:30.

Osobą do kontaktu jest: p. Łukasz Kowalski  l.kowalski@daniel.edu.pl