REFORMA EDUKACJI I NASZE ROZWIĄZANIA

Bardzo dziękujemy Państwu za udział w środowym zebraniu. Został tam zaprezentowany projekt edukacyjny, który przedstawiamy poniżej.

Notatki z zebrania

Na zebraniu Pani Dyrektor zaprosiła Państwa do konsultacji, które odbywać się będą w przyszłym tygodniu codziennie oprócz środy, w godzinach 8:30-10:00. We wtorki i piątki będzie dla Państwa dostępna pani Katarzyna Krauze, która chętnie wyjaśni kwestie dotyczące nowych rozwiązań dla klas 7-8.

Poniżej przedstawiamy listę pytań zadawanych przez Państwa w ramach konsultacji dotyczących projektu przedstawionego w trakcie zebrania 8.marca. Lista będzie aktualizowana na bieżąco, więc zachęcamy do regularnego zaglądania na naszą stronę.

1.Czy w systemie dwuklasowym będzie zachowana wielowiekowość? Czy dzieci będą uczyły się od siebie nawzajem jeżeli?

ODPOWIEDZ:

TAK, dzieci w klasie dwuklasowej nadal mają młodszych i starszych kolegów. Przecież w życiu uczymy się nie tyle od starszych, co bardziej kompetentnych. I to w ich profesji (od budowlańca, hydraulika, profesora fizyki kwantowej…)
W klasie podział na roczniki nigdy nie jest jednoznaczny. W jednym roczniku mogą się znaleźć dzieci odroczone, te co poszły o czasie i te młodsze. W klasie drugiej mogą być więc dzieci z trzech roczników.